A szeretet nem mindig csak mosolyog, simogat és ad, de van úgy, hogy közönyös, elkülönül és elvesz. A szeretet hagyja, hogy a tudatosság, a bölcsesség irányítsa.
2016. december 27., kedd
A szeretet álruhában
2016. december 25., vasárnap
Mindenhol Én
Az igazi jógi minden élőlényben Engem, s minden lényt Bennem lát. Valóban, az igazi énjét megtalált ember Engem, ugyanazt a Legbelsőbb Ént látja mindenhol.
Aki mindenhol Engem és mindent Bennem lát, számára Én sohasem veszek el, s ő sem vész el Számomra soha.
Az Én éneke
2016. december 19., hétfő
A szeretet születése
Szeress csak egy embert igazán, szívből. Tárd ki a szíved előtte, légy lelkedben meztelen, s őt ugyanígy fogadd el. Add át neki mindened egészen és fogadd el tőle ugyanezt. Gyulladj lángra érte és lobogj hevesen. Ha ebben kitartasz, szíved megtisztul és előbukkan benne az isteni szeretet és képessé leszel mindent és mindenkit szeretni.
A szeretet elfogadás
2016. december 14., szerda
Bújócska
Mit jelent szeretni?
Az Út: odaadó szolgálat
Az odaadással cselekvő, elméje és érzékei fölött uralkodó tiszta lelket mindenki kedveli és ő is mindenkit kedvel. Az ilyen embert, bár állandóan tevékeny, sohasem kötik tettei emlékekhez.
Az Én tudatában élő lélek bár testével, érzékeivel, értelmével, elméjével lát, hall, érint, szagol, eszik, mozog, alszik és lélegzik, mindig tudja, hogy ő maga valójában nem tesz semmit. A beszéd, ürítés, elfogadás, a szem kinyitása és behunyása közben állandóan tudatában van annak, hogy csupán az anyagi érzékek foglalkoznak tárgyaikkal, ő maga azonban felettük áll.
Aki ragaszkodás nélkül végzi kötelességét és minden eredményt átad a legbelsőbb Énnek, azt nem éri ártás, mint ahogyan a lótusz levelét sem éri víz.
A jógik lemondanak minden ragaszkodásról és testükkel, elméjükkel, értelmükkel, sőt érzékeikkel is egyedül az emlékektől való tisztulás érdekében cselekszenek.
A rendíthetetlenül odaadó lélek tökéletes békét ér el, mert minden tette eredményét az Énnek ajánlja fel. De aki nem él harmóniában az Énnel, s munkája gyümölcseire sóvárog és csak a célok éltetik, azt megkötik tettei. Az örömmel, önmagáért végzett munka a cél maga.
Amikor a megtestesült lélek szabályozza anyagi természetét és elméjében lemond minden tettről, akkor boldogan él a kilenckapus városban: az anyagi testben. Bensejében nem cselekszik ő, s így nem is oka semmilyen tettnek.
A megtestesült lélek, teste városának ura nem hoz létre tetteket, nem készteti cselekvésre az embereket és a munka gyümölcseit sem ő teremti meg. Mindezt az anyagi természet kötőerői, a tudatlanság, szenvedély és jóság végzik.
Az Én éneke
2016. december 13., kedd
Megerősítés a testről
2016. december 12., hétfő
Maradj meg a szeretetben
2016. december 8., csütörtök
A lelked lényege
A lelked legbelső lényege a szeretet. Ha elengeded magad és nem gondolkodsz, ez a szeretet kezd el mindenfelé hatni. Minden dolgod lelkesen teszed és fellobog benned a tűz. Ha lelketlenséget tapasztalsz valahol, ott túl sok a gondolkodás és nincs szabadon engedve a szeretet. Csak engedd el magad és szeress úgy, mint egy kisgyerek!
A szeretet sugárzik
A szeretet nem két végpont közt lineárisan terjedő energia.
A szeretet egy pontból, a szívből térben és időben mindenfelé terjedő sugárzás.
Nem korlátozható egy-egy ember közé.
Ha szeretsz, akkor az mindenki felé hat. Ha bekorlátozod, lineárissá próbálod tenni, a szeretet kihűl. Engedd szabadon a szívedben a szeretetet és boldog ember leszel, mindenki egyszeriben a kedvenceddé válik.
2016. december 7., szerda
Mást szeretni
(Ha Besenyő M.Sz.E. /mások szeretését ellenző/ Istvánt kérdeznénk, azt mondaná, hogy "Nooormális? Hogy mááás, idegen embert szeressek, kérem? Hát ki hallott már ilyet, kérem? Ez teljesen természetellenes, kérem, teccikérteni? Idegen embert nem szeret az ember, csak saját magát! Ugye? Há' nem? Há' de! Na kérem!".)
A szeretet önmagad szeretése, mialatt a másik emberhez fordulsz. A másikra nézel és felfedezed őt magadban és szereted. Egy dologra nézel és meglátod azt magadban és szereted. Kifelé tekintésed mindig befelé való keresésben végződik, ahol Te vagy. Minden szeretet önmagad szeretésén alapszik. Ezért szeresd magad és mindenkit szeretni fogsz. Határtalanul, kimondhatatlanul boldog leszel.
Csak szeress!
A szeretet az alaptermészeted. Minden más csak gondolat és szokás. Engedd el magad és szeretni fogsz mindent és mindenkit. Mindened adott, hogy szeress és szeretve legyél, nem vagy sem kevés, sem tehetetlen, sem bűnös gonosztevő. Csak szeress!
A legnagyobb félelem
Az ember azt hiszi, hogy a legnagyobb félelem a halálfélelem és a legnagyobb vágy az életvágy.
Pedig a halálfélelem semmi a szeretettől való félelemhez képest: merni teljes szívvel szeretni, s ezt mindenki előtt vállalni. És az életvágy semmi a szeretetre való vágyhoz képest: szeretve lenni, s azt szégyen nélkül elfogadni.
A szeretet az élet és a szeretet nélküliség a halál.
Az igazi tudás
Amint a lobogó lángok között hamuvá ég a fa, úgy hamvasztja el a tudás tüze az anyagi cselekedetek minden visszahatását, a régmúlt tettek emlékeit.
Ebben a világban semmi sem olyan magasztos és tiszta, mint a transzcendentális, lelki tudás. Ez a tudás minden misztika, hit érett gyümölcse, s ha valaki tökéletessé válik az odaadó szolgálat végzése során, abban a lelki tudás idővel megjelenik, s belülről örvend e tudásnak. Az az erős hitű ember, aki átadja magát a transzcendentális, lelki tudásnak, valamint uralkodik az érzékein, alkalmas rá, hogy szert tegyen erre a tudásra, s ha már a birtokában van, hamarosan eléri a legbelsőbb lelki békét.
Ám a kinyilatkoztatott írásokban kételkedő, tudatlan és hitetlen ember nem éri el az Én-tudatot, hanem visszaesik. A kételkedő lélek nem boldog sem ebben a világban, sem pedig a következőben, míg meg nem változtatja gondolkodását.
Aki odaadó szolgálatot végez, s lemond munkája gyümölcseiről, a célok hajszolásáról, akinek kétségeit szétoszlatta a transzcendentális, lelki tudás, az igazán a valódi Énben helyezkedik el, s így nem kötik a tettek visszahatásai, az emlékek, gondolatok, szokások.
Ezért a tudás fegyverével hasítsd szét a kétségeket, melyek tudatlanságból támadtak szívedben! Ó, lélek, állj fel a jógával felfegyverkezve, és harcolj!
Az Én éneke
2016. december 6., kedd
Egy mondat a szeretetről
A szeretet teljes erejű tűz,
a szeretet lángoló szerelem mindenki felé,
a szeretet nem személyválogató,
a szeretet igazságos, de önmaga szerint,
a szeretet hűséges, de önmagához,
a szeretet odaad mindent, s cserébe nem vár semmit,
a szeretet mindent szeret a másikban,
a szeretet feltétel nélkül elfogad,
a szeretet szereti a lelket, az elmét, s a testet is,
a szeretet szeret fáradtan, s pihenten,
a szeretet szeret piszkosan, s tisztán,
a szeretet szeret szomorúan, s boldogan,
a szeretet odaadó figyelmet ad,
a szeretet türelmes,
a szeretet megbízik a másikban,
a szeretet nem ítélkezik,
a szeretet nyitott,
a szeretet őszinte,
a szeretet hisz,
a szeretet az igaz vallás,
a szeretet Egy,
a szeretet Isten,
a szeretet Én Vagyok.
Az
abbahagyod a rohanást,
leülsz egy kicsit,
bámulsz egy pontot,
nézed és nézed,
érdekes, aztán már nem;
Nézed az utat a pontig,
érdekes, aztán már nem;
figyelmed húzódik befelé.
Nézed a szemed, ami néz,
érdekes, aztán már nem;
figyelmed húzódik befelé.
Nézed az utat a tudatig,
érdekes, aztán már nem;
figyelmed húzódik befelé.
Nézed az utat az elméig,
érdekes, aztán már nem;
figyelmed húzódik befelé.
Nézed az elmét,
érdekes, aztán már nem;
figyelmed húzódik befelé.
Nézed az utat a szívhez,
érdekes, aztán már nem;
figyelmed húzódik befelé.
Nézed a szívet,
érdekes,
elméd húzódik befelé,
nézed a szívet,
nézed a szívet,
nézed
a
szívet,
a
szívet,
szív,
szív,
szív,
...
.
2016. december 4., vasárnap
Ne ítélj
Amikor az ember elítél egy másik embert, távolságot hoz létre kettejük közt és elválasztást. Nem lesz tőle jobb, s a másik sem rosszabb; nem nyer tőle semmit. Csak megtagadja, hogy az ember Egy, hogy lélek vagyunk és azonosítja magát a testtel, ami egy porhüvely.
Ne ítélj, hogy ne ítéltess, de ne is ezért, hanem mert Te Az vagy: lélek. Nincs elválasztás, nincs határ, nincs különbség.
2016. december 3., szombat
Gyengébb? Nem...
A gyengébb nem nem gyengébb,
az erősebb nem nem erősebb,
az egyik bent erős,
a másik kint erős,
erősebb lesz, ha egymást befogadja,
s gyengébb, ha másikat kitagadja.